Зәйдә район Икътисади советы утырышы узды

2024 елның 24 июле, чәршәмбе
Бүген хакимият бинасының зур залында район башлыгы Р.Г. Кәримов рәислегендә Зәй муниципаль районы Икътисади советы утырышы узды. «ТР ТИБ» АҖнең Әлмәт филиалы Зәй бүлекчәсенең 2024 елның 6 аенда эшчәнлегенең төп йомгаклары һәм 2024 елга перспектив планнары турында белән Зәй бүлекчәсе башлыгы Елена Павлова чыгыш ясады. «ТР ТИБ" АҖ ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы карары буенча төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының «Техник инвентаризация бюросы» республика дәүләт унитар предприятиесен үзгәртеп кору юлы белән төзелде. 2024 елның маенда ТИБГА 97 ел тулды. ТИБ - техник инвентаризация өлкәсендә генә түгел, ә техник һәм МАН планнарын, тикшерү актларын әзерләү, - техник инвентаризация, - архивтан белешмәләр һәм документлар күчермәләрен бирү, - саклау һәм санитария зоналарын билгеләү өчен тасвирламалар әзерләү, - топографик төшерү, - инженер - геодезия эзләнүләре,-аэрофотога төшерү, - биналарга һәм корылмаларга инструменталь экспертиза, - терәк конструкцияләрнең кагылмавы турында яңадан планлаштыру проектларын һәм техник нәтиҗәләр әзерләү, - эскиз проектларын һәм интерьер дизайннарын эшләү, - базар бәясе, - суд экспертизасы, - юридик хезмәтләр, -энергоаудит. ТР ТИБ «Идел-КАМА " архитекторлар һәм проектлаучылар берлеге әгъзасы булып тора һәм проектлау буенча хезмәтләр күрсәтә. Шулай ук ТИБ мөлкәтнең базар бәясен бәяләү буенча хезмәтләр күрсәтә. Икътисадый совет әгъзалары фикер алышты. Утырышка йомгак ясап, Разиф Галиевич коллективка бердәм хезмәтләре өчен рәхмәт белдерде, алга таба уңышлар һәм күрсәткечләрнең яхшыруын теләде.