Зәйнең спорт сәламәтләндерү үзәгендә билбау көрәше буенча Россия чемпионатында җиңүчеләрне котладылар

2018 елның 6 октябре, шимбә
5 нче октябрьдә Зәйнең спорт сәламәтләндерү үзәгендә билбау көрәше буенча Россия чемпионатында җиңүчеләрне тантаналы төстә котладылар(ирекле стиль). Хатын – кызлар арасында 52 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Елисеева Камилә (Башкортостан Республикасы), 2 урын – Нуретдинова Регина (Татарстан Республикасы), 3 урын – Бетеева Бэла (Алания РСО), 3 урын-Макарова Ирина (Мәскәү); 58 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Репина Анастасия (Мәскәү), 2 урын – Маликиева Виктория (РСО Алания), 3 урын – Газина Адилә (Липецк), 3 урын – Индерчиева Йолдыз (Башкортостан Республикасы); 66 кг авырлык категориясе 1 урын – Габуева Фатыйма (РСО Алания), 2 урын – Гацайниева Марина (Липецк), 3 урын – Гиниатуллина Алсу (Башкортостан Республикасы), 3 урын – Кабисова Марианна (РСО Алания); 76 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Гизатуллина Динә (Чиләбе өлкәсе), 2 урын – Бусова Екатерина (Татарстан Республикасы), 3 урын – Чернева Татьяна (Волгоград өлкәсе), 3 урын – Харитонова Анастасия (Хакасия Республикасы). 76 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Салихова Регина (Татарстан Республикасы), 2 урын – Зырянова Татьяна (Хакасия Республикасы), 3 урын – Садыйкова Римма (Татарстан Республикасы), 3 урын – Растоскуева Юлия (Мәскәү). Ир-атлар арасында 57 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Латыйпов Тимур (Татарстан Республикасы), 2 урын – Хәсәншин Ринир (Башкортостан Республикасы), 3 урын – Неиев Адам (Чечня Республикасы), 3 урын – Закиров Марсель (Башкортостан Республикасы); 62 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Сөләйманов Габдеҗәлил (Татарстан Республикасы), 2 урын – Чемидов Дольган (Калмык республикасы), 3 урын-Лайпанов Ислам (Карачай – Черкес Республикасы), 3 урын-Җиһаншин Динар (Липецк). 68 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Керефов Тамирлан (Мәскәү), 2 урын – Кәримуллин Динар (Татарстан Республикасы), 3 урын – Байков Денис (Ульяновск өлкәсе), 3 урын – Чотчаев Къанамат (Карачай-Черкес Республикасы). 75 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Татаркулов Азамат (Карачай-Черкес Республикасы - Калмыкия Республикасы), 2 урын – Тоторкулов Алибек (Карачай-Черкес Республикасы - Калмыкия Республикасы), 3 урын – Рәхмәтуллин Альберт – (ХМАО-Югра); 82 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Низаметдинов Эмиль (Мәскәү), 2 урын – Хәйретдинов Камил (Мәскәү), 3 урын – Деккушев Къанамат (Карачай-Черкес Республикасы - Калмыкия Республикасы), 3 урын – Йосыфов Дамир (Түбән Новгород өлкәсе). 90 кг авырлык категориясендә: 1 урын – Миңнулин Хәмит (Башкортстан Республикасы), 2 урын – Галимов Илнар (Татарстан Республикасы), 3 урын – Муссалаев Арсен (Карачай-Черкес Республикасы), 3 урын – Маслов Никита (Мәскәү). 100 кг авырлык категориясендә: 1 урын-Эфендиев Рәсүл (Кабарда – Балкар Республикасы), 2 урын – Усманов Марат (Мәскәү), 3 урын – Мөхәммәтҗанов Рамазан (Татарстан Республикасы), 3 урын – Биләлетдинов Илдар (Мәскәү). 100 кг. дан артык авырлык категориясендә: 1 урын – Арсланов Рөстәм (Башкортостан Республикасы), 2 урын-Насостов Мурзабек (Кабарда – Балкар Республикасы), 3 урын – Хинчагов Тораз ( РСО Алания), 3 урын-Салахов Радик (Татарстан Республикасы) җиңүче булдылар.