Зәйгә монополиягә каршы хезмәт килде

2024 елның 4 октябре, җомга

Бүген Зәйгә эш визиты белән Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Розенталь Андрей Николаевич килде. Аны шәһәр буенча район Башкарма комитеты җитәкчесенең икътисади үсеш, сәнәгать, сәүдә һәм эшмәкәрлеккә ярдәм буенча урынбасары Марат Хәбибуллин озатып йөрде. Андрей Розенталь 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең өлкән сыйныф укучылары өчен ачык дәрес үткәрде. Лекциянең темасы-икътисад конкуренциясенең роле. 45 минут эчендә укучылар конкуренциянең ни өчен мөһим булуын, икътисадның ничек эшләвен, монополиянең нәрсәсе белән куркыныч булуын, монополиягә каршы хезмәтнең нинди бурычлары булуын, нинди тәртип бозулар еш булуын белделәр. Укучылар белән очрашудан соң ул сәнәгать паркында булды. " Эшнең бөтен циклын күрдем, аларның планнары белән таныштым, хәл итәрдәй мәсьәләләр белән таныштым. Безгә полигон эше, аның инфраструктурасы кызыклы", - дип билгеләде Андрей Розенталь. Хакимият бинасында гражданнарны һәм эшмәкәрләрне кабул итү оештырылды.