Бер бәхет бар– педагог булу

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе
Бүген «Энергетик» мәдәният сараенда Халыкара укытучылар көненә багышланган бәйрәм чарасы булып узды. Якынлашып килүче бәйрәм белән укытучылар һәм мәгариф өлкәсе хезмәткәрләрен Зәй муниципаль районы Башлыгы Разиф Кәримов котлады. Мәгариф хезмәткәрләренә Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының дәүләт бүләкләре тапшырдылар. Күпьеллык намуслы хезмәте һәм зур казанышлары өчен «Россия Федерациясе мәгариф өлкәсенең мактаулы хезмәткәре» дигән мактаулы исем белән 2нче мәктәп директоры Данилова В.А., тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Колесова В.А., физик культура укытучысы Миннегалиев Р.М., мәгариф идарәсе методисты Харисова Х.Ш., туган тел һәм әдәбияты укытучысы Хадиуллина Р.Х., башлангыч сыйныф укытучысы Сотникова Н.К. бүләкләнделәр. Россия Федерациясенең мәгариф Министрлыгы «Һөнәргә тугрылык өчен» Күкрәк билгесе белән татар теле һәм әдәбияты укытучысы Мөхәммәтшина В.Ф бүләкләнде. Намуслы хезмәтләре, мәгариф өлкәсендәге казанышлары өчен Г.Г. Абдукаева, Р.Ж. Абзалов, Ф.А. Зиннурова, Т.А. Кузнецова, А. А. Мирсаева, С. В. Мырсикова, Л.И. Рыцова, В. Ф. Степанова Россия Федерациясе Мәгариф Министрлыгы Мактау грамотасы белән бүләкләнделәр. Мәгариф системасын үстерүгә керткән зур өлеше өчен мәгариф идарәсе башлыгы Э. Р. Сәфәргалиевка Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Рәхмәте тапшырылды. Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының «Мактаулы остаз» билгесе белән Арсланова Р.А., Афанасьева Н.В., Берданова В.Г., Дәүләтшина О.М., Павлова Н.П., Сафиуллин Г.М.., Яриева Ж.А. бүләкләнделәр. «Телләрне, мәдәниятләрне, традицияләрне саклаган һәм үстергән өчен» күкрәк билгесе белән Мөхәммәтханов М.Ф., Насирова Л.Ф., Әюпова А.Ф., Гуреева Л.П., Зарипова Н.А., Карамова Г.Х., Богомазова С.И., Кәлимуллина В. Р., Таҗирова В. В., Нуруллина З. Н., Йосыпова Н. А., Тимофеева Л.Р.., Насирова Ф.С., Слободина Е. А., Юрок Е.В. бүләкләнделәр. Зәй муниципаль районы башлыгының Мактау грамотасы һәм Рәхмәт хаты белән 10 педагог, Зәй муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең Рәхмәт хаты белән 15 педагог, мәгариф идарәсенең Мактау грамотасы белән 10 педагог бүләкләнде. “Укытучы, педагог-ул һөнәр генә түгел, ә күбрәк тә. Бүген җир йөзендә була торган иң яхшы сыйфатлар укытучыларга хас», – диде Разиф Кәримов. Бу бәйрәм көнендә сезгә педагогик талантыгыз, югары һөнәри осталык, максатчанлыгыгыз өчен ихлас рәхмәтебезне белдерәбез һәм зур бәхет, нык сәламәтлек, иҗади уңышлар, шәхси казанышлар телибез».