Ирекле көрәш буенча ачык Республика турниры узды

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

28 сентябрьдә Түбән Кама шәһәрендә ирекле көрәш буенча ачык республика турниры узды, анда Татарстан Республикасыннан 225 кеше, шулай ук Чувашия һәм Удмуртия командалары да катнашты. Зәй командасын тренер Хәйруллин Илнар Гайсә улы һәм Салихов Рамил Равил улы тәкъдим итте. 24 кг га кадәр авырлык категориясендә Минеев Егор чемпион булды, шул ук үлчәү категориясендә Рыскулов Богдан көмеш призер булды, 28 кг га кадәр авырлык категориясендә Иванов Илья бронза призер булды, 30 кг га кадәр авырлык категориясендә Мугурбиев Абубакар чемпион булды, 35 кг га кадәр үлчәү категориясендә Хөснетдинов Әмир чемпион булды, 38 кг га кадәр авырлык категориясендә Юнысов Айнур бронза призер булды, 55 кг га кадәр авырлык категориясендә Якупов Адэль чемпион булды.