Зәйдә 2024 ел тур слеты узды

2024 елның 17 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районының “Йолдызлык” балаларны савыктыру лагеренда авыл һәм эшләүче яшьләрнең ел саен “Мәгариф” милли проекты кысаларында узган “Сәламәтлек” спартакиадасы зачетында ел саен туристик слёты уза. Быел биредә 9 команда катнашты, алар арасында  авыл җирлекләре, предприятие, оешма һәм учреждениеләр бар иде. Туристлык слётында катнашучылар төрле спорт буенча ярыштылар. Туристлык слетында кызыклы сынауларның берсе пешекчеләр конкурсы булды. Командалар учакта ашарга әзерләүдә осталыкларын күрсәттеләр. "Бу слетта беренче ел гына катнашмыйм, һәрвакыт күңелле уза, бер сулышта. Мондый чараларда катнашу коллективны берләштерүгә ярдәм итә "- дип туриста катнашучы үз тәэсирләре белән уртаклашты. Чара ахырында барлык катнашучылар да бүләкләнде.