Зәйдә капиталь төзекләндерелүче объектларны карап чыктылар

2024 елның 4 сентябре, чәршәмбе
Бүген Зәйдә 2024 елда федераль һәм республика программаларын гамәлгә ашыру кысаларында капиталь ремонт объектларын карап чыктылар. Комиссия составында район башлыгы Разиф Кәримов, район Башкарма комитеты җитәкчесе Эмиль Галиев, район Башкарма комитеты җитәкчесенең инфраструктура үсеше буенча урынбасары Ринат Хәҗипов, шулай ук бу юнәлешне алып баручы җаваплы җитәкчеләр һәм белгечләр катнашты. Аның максаты башкарылган эшләрнең сыйфатын, башкару срокларын, шулай ук хезмәтне саклау нормаларының һәм куркынычсызлык техникасының үтәлешен тикшерү иде. Анда катнашучылар «Яшьләр» паркында, Зәй үзәк район хастаханәсенең йогышлы авырулар бүлегендә, психологик ярдәм үзәге һәм «Зәй урманчылыгы» ДКУ биналарында, Җиңү проспекты, 1/03 күпфатирлы йорты ишегалдында, Ленин ур., 19А һәм 20, Төзүчеләр ур., 20, Җиңү Проспекты, 1/09 йортларда булдылар. Эшләр график буенча алып барыла. Район башлыгы Р.Г. Кәримов барлык объетларны карап чыкканнан соң, үзенең аерым тәкъдим һәм күрсәтмәләрен бирде.