Зәйдә махсус хәрби операциядә катнашучылар хөрмәтенә тантаналы чара узды

2024 елның 28 августы, чәршәмбе
Бүген "Энергетик" мәдәният йортында махсус хәрби операциядә катнашучыларга дәүләт бүләкләрен тапшыру тантанасы булды. Бу күңелне нечкәртә һәм дулкынландыра торган вакыйга булды, ул безнең геройларның батырлыкларының мөһимлеген һәм әһәмиятен ассызыклады. Чарада һәлак булган сугышчыларның туганнары - Сергей Горячев, Иван Игнатьев, Дмитрий Киселев, Эдуард Садыйков, Дмитрий Смирнов һәм Николай Фролов катнашты. Аларның исемнәре безнең район тарихына чын батырлык һәм кыюлык үрнәге буларак мәңгегә язылачак. Бүләкләрне Зәй муниципаль районы Башлыгы Р.Г. Кәримов һәм Зәй шәһәре һәм Зәй районы хәрби комиссариатының өлкән белгеч-эксперты Г.М. Борисов тапшырды. Геройларның туганнары һәм якыннары батырлыклары һәм фидакарьлекләре өчен лаеклы бүләкләр алды. Җыелыштагылар барысы да һәлак булганнарны бер минут тынлык белән искә алдылар. Бу тантана Ватанны саклау өчен үз гомерләрен кызганмаган геройларыбызга рәхмәт һәм хөрмәт символы булды. Без үзебезнең сугышчыларыбыз белән горурланабыз һәм аларның батырлыгы алдында баш иябез.