Татарстан Республикасының атказанган табибы Р.Х. Гомәрова Зәй муниципаль районы башлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнде

2019 елның 21 гыйнвары, дүшәмбе
Рәхимә Хәмзә кызы Гомәрова гомере буена яраткан эшенә тугрылыклы булып калды. Аның хезмәт стажы 45 ел. 1973 елда Рәхимә Хәмзә кызы С. В. Курашов исемендәге Казан медицина институтының "Стоматология” белгечлеге буенча факультетын тәмамлый һәм Югары Ослан район үзәк хастаханәсендә табиб-стоматолог булып эшли башлый. 1974 елдан алып бүгенге көнгә кадәр аның хезмәт юлы Зәй районы белән бәйле. 7 ел дәвамында ул Зәй үзәк район хастаханәсенең табиб-стоматологы булып эшләде. 1981 елдан 37 ел дәвамында ул хастаханәнең стоматология бүлеген җитәкли, яшь белгечләр өчен тәҗрибәле җитәкче булып тора. Рәхимә Хәмзә кызы-югары квалификацияле табиб-стоматолог, искиткеч оештыру сәләтенә ия, үзенә һәм тирә-юньдәгеләргә дә таләпчән. "Табиб булырга өйрәнү-ул кеше булырга өйрәнү дигән сүз. Чын табиб өчен медицина - һөнәрдән күбрәк-ул яшәү рәвеше», - дип әйтә Рәхимә Хәмзә кызы Гомәрова. Ул үзенең хезмәт юлында Татарстан Республикасының күп кенә дәүләт бүләкләре белән бүләкләнде: «Сәламәтлек саклау отличнигы» күкрәк билгесе (1991 ел), Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Мактау грамоталары (1994,2009 ел.). 1998 елда республика сәламәтлек саклавына керткән өлеше өчен, ул Татарстан Республикасының атказанган табибы дип танылды. Бүген аппарат киңәшмәсендә, 70 яшьлек юбилее уңаеннан, Рәхимә Хәмзә кызы Гомәрованы муниципаль район башлыгы Р. Г. Кәримов котлады һәм сәламәтлек саклау системасында озак еллар нәтиҗәле хезмәте өчен, аңа Зәй муниципаль районы башлыгының Мактау грамотасын тапшырды.