Киокусинкай карате буенча ачык беренчелек узды

2024 елның 23 сентябре, дүшәмбе

Алексей һәм Владимир Ревинда тәрбияләнүчеләр чираттагы спорт сезонын яңа җинүләр белән ачтылар. 21-22 сентябрьдә Димитровград шәһәрендә Киокусинкай карате буенча ачык беренчелек булды. Анда Самара, Пенза, Сызрани, Ульяновск, Димитровград, Зәй шәһәрләреннән 500дән артык спортчы катнашты. Сезонның беренче стартына карамыйча, ярышлар каты  узды, безнең спортчылар югары спорт дәрәҗәсендә чыгыш ясады. Үз категорияләрендә җиңүчеләр Ревин Егор, Хөснетдинов Марат, Решетов Роман, Подъячев Илья, Селиверстлар Радаль, Павлов Серафим, Ихинданова Умукрусум, Филиппова Полина, Агапова Элиза. Көмеш призерлар: Шакиров Данияр, Шалафаев Адам, Зиннәтуллин Ислам, Ихинданов Ибраһим, Фаршатова Адилия, Кәмәлиева Амелия, Шайморданова Юстин, Фаршатова Азалия. Бронза медальләр белән 🥉Комиссаров Алексей, Валишин Айрат, Алиев Абдул Басир, Горшунов Артем, Самохин Тимур, Тимофеев Александр, Яхин Матвей, Москова София бүләкләнде.