Ирекле хәрәкәт җитәкчесе 1 нче мәктәпнең өлкән сыйныф укучылары белән очрашты

2021 елның 20 октябре, чәршәмбе
19 октябрьдә Зәй муниципаль районында ирекле хәрәкәт җитәкчесе Елена Куприянова 1 нче мәктәпнең өлкән сыйныф укучылары белән очрашты һәм “Волонтёрның шәхси китаплары” турында, аларны ничек алу һәм аның нинди өстенлекләр бирүе турында сөйләде. Һәр ирекле кеше өчен иң мөһим документ булып "Волонтерның шәхси китабы" тора, аңа барлык файдалы һәм социаль әһәмиятле эшләр кертелә. "Китап" аның ияләренә югары уку йортына кергәндә өстәмә баллар гына түгел, ә район һәм өлкә конкурсларында катнашу, бөтенроссия Форумнары һәм чаралары волонтеры булу мөмкинлеге дә бирә, мәсәлән, Футбол буенча дөнья чемпионаты. Волонтёрлык яшьләр арасында актив таралуын дәвам итә. Ул мохтаҗларга сүздә генә түгел, ә эш белән ярдәм итәргә мөмкинлек бирә. Ә тагын бу -яхшы һәм битараф булмаган кешеләр белән танышу, фикердәшләр туплау, үз сәләтләреңне тормышка ашыру, яңа файдалы күнекмәләр һәм талантлар үстерү мөмкинлеге. Волонтерлар булырга теләүчеләр көннән-көн арта бара. Алар төрле хәйрия акцияләрендә һәм чараларында катнашып, үзләрен күрсәтә. Иреклеләр көче белән сәламәт яшәү рәвеше формалаштыру һәм социаль-тискәре күренешләрне профилактикалау, өмәләр оештыру һәм шәһәрне яшелләндерү, хәрби-патриотик тәрбия бирү, өлкәннәргә һәм ветераннарга ярдәм итү өлкәсендәге проектлар тормышка ашырыла.