Зәйдә хокук бозуларны кисәтү буенча Координация советы утырышы узды

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

13 октябрьдә хакимиятнең зур залында Зәй муниципаль районында хокук бозуларны профилактикалау өлкәсендә координация советы утырышы булды. Утырыш эшендә комиссия әгъзалары, җирле үзидарә органнары, структур бүлекчәләр, хокук саклау органнары, район массакүләм мәгълүмат чаралары җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты. Көн тәртибендәге мәсьәләләр буенча чыгыш ясадылар:

«Алкогольле продукция әйләнеше өлкәсендә закон бозулар турында» гы 1 мәсьәлә буенча сүз Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлеге полиция начальнигы урынбасары (оператив эш буенча) Ефимов Эдуард Николаевичка бирелде.

2 мәсьәлә буенча:

"Транспорт чарасы белән исерек хәлдә идарә итү турында " - сүз РФ Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча ЮХИДИ бүлеге башлыгы Гарифуллин Рамил Галиәхмәт улына бирелә.

3 мәсьәлә буенча:

"Социаль куркыныч хәлдәге гаиләләрне ачыклау турында" - сүз ТР ЗМР Башкарма комитетының мәгариф идарәсе башлыгы вазифаларын башкаручы Сәфәргалиев Эрнст Рәис улына бирелә.

Утырышка йомгак ясап, Зәй муниципаль районында хокук бозуларны профилактикалау өлкәсендә координация советы рәисе Зәй муниципаль районында хокук бозуларны профилактикалау эшен көчәйтергә тәкъдим итте.