август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

24 августта авыл җирлекләре башлыкларының күчмә утырышы барышында Чыбыклы авылының балалар бакчасы да ихтибарны җәлеп итте. Бакча 1991 елда сафка баскан иде. Хәзерге вакытта анда 16 бала тәрбияләнә.

24 августта “Созвездие” балалар лагерында музей хезмәткәрләре “Исеңдә тот!” исемле чара үткәрделәр. Ул Курск астында булган бәрелешләргә багышланрган иде.

Инде 10 ел буена Зәй районында “Күңелле җәй” муниципаль программасы тормышка ашырыла. Аның максаты - студентларны вакытлыча эшкә урнаштыру, балаларның ялын оештыру һәм ишек алдында җәйге чорда ял итүчеләрнең ялын оештыру.

Зәйдә Татарстан Республикасы буенча баш федераль инспектор Ренат Тимерҗанов гражданнарны һәм юридик затларны төрле мәсьәләләр белән кабул итте. Аңа тугыз кеше мөрәҗәгать итте.