Зәй футболчылары -Татарстан Республикасы Беренчелеге көмеш призерлары

2024 елның 22 августы, пәнҗешәмбе
2009-2010 елгы яшүсмерләр арасында «С дивизионы» Футбол буенча Татарстан Республикасы Беренчелеге финалында Зәй командасы 2 урынны яулады.Уеннар 21 һәм 22 августта «Энергия» стадионында узды. Финал уеннарында 5 команда катнашты: Әгерҗе шәһәренең «Спутник», Баулының «2 нче урта мәктәбе», Буаның «Батыр», Мамадышның «Олимп», Зәй шәһәренең «Барс». Уеннар түгәрәк системасы буенча узды. Безнең команданың уен нәтиҗәләре: "Батыр «Буа шәһәре - » Барс«Зәй шәһәре 1:2;» Барс «Зәй шәһәре - » Олимп «Мамадыш шәһәре 1:0;» СШ№2 «Баулы шәһәре - » Барс «Зәй шәһәре 2:2;» Барс «Зәй шәһәре - » Спутник" Әгерҗе шәһәре 0:0. Безнең команданың иң яхшы уенчысы -капкачы Киржацких Глеб булды. Глебка «Пенальти РФ» командалары өчен футбол формасы һәм экипировка кибетеннән бүләк сертификаты тапшырдылар. шулай ук командага 3000 сумлык сертификат һәм «пенальти.РФ» кибетеннән хөкемдарлар өчен өч форма тапшырдылар. ТР футбол Федерациясе спорт мәктәбенә өч футбол тубы бүләк итте. «Барс» командасы тренеры - Халиков Илшат Рәфгать улы.