Татарстан Республикасы Рәисе премиясенә документлар кабул итә башлау турында

2024 елның 22 августы, пәнҗешәмбе
Татарстан Республикасында граждан җәмгыяте институтларын үстерүгә керткән өлеше өчен Татарстан Республикасы Рәисе премиясен бирү комитеты премиягә дәгъва кылу өчен документларны 2024 елның 20 августында кабул итә башлау турында игълан итә. Әлеге премиянең максаты-коммерциячел булмаган сектор һәм гражданнар бергәлеге үсешенә зур өлеш керткән гражданнарны һәм социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмаларны бүләкләү.Барлык кызыксынган затларны кандидатларны күрсәтүдә катнашырга чакырабыз. Моның өчен документларны Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасына түбәндәге адрес буенча тапшырырга кирәк: Казан шәһәре, Батурин урамы, 7А йорт. Документлар 2024 елның 23 сентябренә кадәр кабул ителәчәк. Кандидатларны күрсәтүнең җентекле шартларын һәм таләпләрен ТР Иҗтимагый палатасы сайтында табарга була: https://oprt.tatarstan.ru/premiya-prezidenta-respubliki-tatarstan-za-vklad.htm Әлеге премия Татарстан Республикасында гражданлык җәмгыятен үстерүгә этәргеч булыр һәм коммерциячел булмаган секторның аеруча актив һәм игътибарга лаек вәкилләрен ачыкларга ярдәм итәр дип өметләнәбез."