Район башлыгы Зәй РЭСы хезмәте коллективы белән очрашты

2024 елның 21 августы, чәршәмбе
Зәйдә район җитәкчелегенең хезмәт коллективлары, шәһәр һәм район халкы белән очрашулары дәвам итә. Бүген район башлыгы Разиф Кәримов «Челтәр компания»се АҖ филиалы - Түбән Кама электр челтәрләре Зәй РЭС хезмәте коллективы белән очрашты. Ул катнашучыларны 2024 елның 1 яртыеллыгында социаль-икътисадый үсеш нәтиҗәләре һәм 2024 елның калган чорына планнары белән таныштырды. Зәй РЭС башлыгы Олег Лукин Зәй районы электр челтәрләренең 2024 елның 1 яртыеллыгында эшчәнлек нәтиҗәләре һәм 2024 елның калган чорына бурычлары турында сөйләде, шулай ук предприятиенең төп бурычларын - электр челтәрләренең тотрыклы, ышанычлы эшләвен тәэмин итү, электр энергиясен тапшыруның нәтиҗәлелеген арттыру, аны кулланучыларга кадәр ташу вакытында югалтуларны киметү турында сөйләде. Шулай ук Түбән Кама электр челтәрләре башлыгының икътисад һәм финанслар буенча урынбасары һәм 38 нче Зәй бер мандатлы сайлау округы буенча күрсәтелгән җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлыкка кандидат Комаров Рияз Фоат улының ышанычлы заты Айрат Бариевның чыгышлары тыңланды. Очрашуга йомгак ясап, Разиф Галиевич килеп туган авария хәлләрен үз вакытында хәл итү мөһимлеген билгеләп үтте, оешманы электр энергиясе кулланучыларны өзлексез тәэмин итүләре өчен коллективка рәхмәт белдерде, алга таба да уңышлы эшләүләрен теләде. Бүген шулай ук район башлыгы урынбасары П.С. Уразайкин катнашында очрашулар районның Төги һәм Гулькин авыл җирлекләрендә, «Мирный», «Заготзерно», «Нефтебаза» һәм «ГДК»микрорайоннарында узды.