Зәй мәктәпләренә заманча җиһазлар кайтару дәвам итә

2024 елның 19 августы, дүшәмбе
«Мәгариф» милли проектының «Заманча мәктәп» федераль проекты кысаларында агымдагы елның 1 сентябрендә Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районының Поручик, Бохарай һәм Александр Бистәсе төп гомуми белем бирү мәктәпләре базасында чираттагы «үсеш ноктасы»табигый-фәнни һәм технологик юнәлештәге белем бирү үзәкләре ачылачак. Соңгы айда әлеге мәктәпләргә заманча җиһазлар кайтарылды. Бу-химик реактивлар комплектлары, электрон микроскоплар, киңәйтелгән робототехник җыелмалар һәм башка җиһазлар. "Мәктәпнең матди-техник базасын ныгыту укучыларның белем сыйфатын яхшыртуга ярдәм итәчәк, талантлы һәм сәләтле балаларга ярдәм итәчәк, укучыларның «Физика», «Биология» һәм «Химия» фәннәре буенча потенциалын ачачак, белем бирүнең санлы, табигый-фәнни һәм техник профиленә кызыксынуны үстерәчәк», - диләр авыл мәктәпләре директорлары. Яңа уку елында мәгариф үзәкләре базасында робот техникасы һәм программалаштыру түгәрәкләре эшләячәк. Зәй муниципаль районында «Мәгариф» милли проекты кысаларында бүгенге көндә 11 «үсеш ноктасы»үзәге эшли.