Зәйдә районның террорчылыкка каршы комиссиясенең чираттан тыш утырышы узды

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

2024 елның 25 мартында хакимиятнең зур залында 2024 елның 22 мартында Мәскәүдә «Крокус Сити Холл» сәүдә-күңел ачу үзәгендә булган террорчылык акты нәтиҗәсендә булган вакыйгалар белән бәйле рәвештә, җитәкчеләр һәм җаваплы хезмәткәрләр катнашында районның террорчылыкка каршы комиссиясенең чираттан тыш утырышы узды. Утырыш барышында Зәй муниципаль районы объектларында террорчылыкка каршы торуны, административ-режим чараларын көчәйтүгә, Гадәттән тыш хәлләр килеп чыккан очракта үз вакытында мәгълүмат алмашуны тәэмин итүгә юнәлдерелгән чаралар комплексы расланды. Мәгълүмат белән район башлыгы вазыйфаларын башкаручы П.С. Уразайкин, Россия Федерациясе Федераль куркынычсызлык хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Зәй шәһәрендәге бүлекчәсе башлыгы А.А.Пискунов, Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлегенең җәмәгать тәртибен саклау буенча полиция башлыгы урынбасары И.Р. Хәйретдинов чыгыш ясады. Утырышка район башлыгы вазыйфаларын башкаручы П.С.Уразайкин нәтиҗә ясады һәм алда торган бурычларны билгеләде.