"Зәй муниципаль районы мәгариф учреждениеләрендә хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы»

2022 елның 5 августы, җомга
Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесенең инфраструктур үсеш буенча урынбасары Р.М. Хаҗипов «Зәй муниципаль районы мәгариф учреждениеләрендә хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы»темасына киңәшмә үткәрде. Докладлар белән мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләреннән "Күкчәчәк" катнаш төрдәге балалар бакчасы", "Тату гаилә" балалар бакчасы, "Миләшкәй" балалар бакчасы һәм мәктәп учреждениеләре җитәкчеләре чыгыш ясады. Киңәшмә барышында хезмәт шартларының һәм хезмәтне саклауның торышы, инструктажлар үткәрү, хезмәткәрләр тарафыннан хезмәтне саклау таләпләрен белүгә тикшерү узу һәм укыту, белем бирү процессының куркынычсызлыгын тәэмин итү, хезмәт шартларын махсус бәяләү, хезмәткәрләрне махсус кием, махсус аяк киеме һәм башка шәхси саклану чаралары белән тәэмин итү, медицина тикшерүләре һ. б. мәсьәләләр каралды.