2021 елда Зәй муниципаль районында Хезмәткә һәм оборонага әзер "Бөтенроссия физкультура-спорт комплексын тормышка ашыру турында

2022 елның 25 гыйнвары, сишәмбе
«Спорт тормыш нормасы» федераль проекты, «Демография» милли проекты кысаларында физик культура һәм спорт белән шөгыльләнү өчен шартлар тудырыла. Зәй муниципаль районының ГТО тестлау үзәгендә «Хезмәткә һәм оборонага әзер» (ГТО) Бөтенроссия физкультура-спорт комплексының физик әзерлек дәрәҗәсенә туры килү-килмәүгә тест узу мөмкинлеге бар. Бүгенге көндә районның 11 меңнән артык кешесе ГТО сайтында теркәлгән, 4 меңнән артык кеше нормативларны һәм аерымлык билгеләрен үтәгән. 2021 елның 3 кварталы өчен аерымлык билгеләренә нормативларны 250дән артык кеше үтәгән. 2021 ел дәвамында эш онлайн режимында һәм район халкы катнашында алып барылган. 2021 елда 50дән артык чара үткәрелгән: «Хезмәткә һәм оборонага әзер» (ГТО) Бөтенроссия физкультура-спорт комплексы кышкы фестиваленең зона этабы, гаилә командалары арасында «ГТО белән бергә рекордларны каршылап» спорт-массакүләм чарасы, (анда 27 гаилә катнашкан), муниципаль районнар командалары арасында ГТО Җәйге фестиваленең II зона этабы, «Хезмәткә һәм оборонага әзер» (ГТО) Бөтенроссия физкультура-спорт комплексының IV-V баскычлары арасында мәктәп укучылары фестивале, шәһәр гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары өчен “Сәламәтлек көне ГТО белән бергә”. ГТОны пропагандалау һәм популярлаштыру өчен социаль челтәрләр актив кулланыла. Инстаграмда «Зәй ГТО» аккаунты булдырылды. (https://instagram.com/gto_zmr), анда халык өчен ГТО комплексы нормативларын үтәүгә кагылышлы яңалыклар һәм мәгълүмат басыла. ГТО билгеләре тантаналы шәһәр чараларында тапшырыла.