февраль, 2017 ел
чәршәмбе
14 нче февральдә Зәй районы мәдәният йортларында “Йолдызлык-2017” фестиваленә сайлап алу туры үтте. Якты Күл, Александр Бистәсе, Югары Шепкә, Поручик авыл җирлекләренең 7дән-14 яшькәчә балалары җыр, бию һәм әдәби сүз номинацияләрендә катнашып, үзләренең талантларын тагын беркат күрсәттеләр.
Кичә хакимиятнең зур залында йортлардагы җаваплы өлкәннәр белән очрашу булды. Киңәшмәне район башлыгы Р.Г.Кәримов ачты. Чарада «Бердәм хисап үзәге» директоры Г.Н.Камышова, «Искра» ҖЧҖ директоры И.С.Кравцов, «Таттелеком» акционерлык җәмгыяте башлыгы Г.М.Будрин, Зәй газ идарәсе башлыгы А.А.Йосыфов һәм торак – коммуналь хуҗалыгы үзәге муниципаль учреждениясе вәкиле Х.В.Хүҗиннарның чыгышы тыңланды

15 февраль көнне Әфганстан җиреннән совет гаскәрләре чыгарылганга , быел 28 ел булды. Бу көнне Әфганчылар, кайнар нокталарда хәрби хезмәт үткән зәйлеләр, аларның якыннары, балалары, шәһәр мәктәпләре укучылары традицион төстә Азатлык китерүче солдат һәйкәле янына җыелды. Чараны тантаналы төстә район башлыгы урынбасары В.Г.Акатьев ачты. Һәйкәл каршына чәчәкләр салып, кайнар нокталарда ятып калган Зәй егетләрен бер минут тынлык белән искә алдылар . Район башлыгы урынбасары үзенең чыгышында, Чечня һәм башка кайнар нокталарда хәрби бурычын үтәгәннәр турында искә алып, аларның хәрби бурычларына тугры булулары хакында без буыннан- буынга җиткерергә бурычлыбыз,дип билгеләп үтте.