"Татарстан өметләре" чаңгы ярышлары буенча 2007-2008 елгы егетләр һәм кызлар арасында Татарстан Республикасы беренчелеге

2021 елның 22 феврале, дүшәмбе
17-21 февральдә Олимпия чемпионы Ф.П. Симашев исемендәге олимпия резервы спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр 2007-2008 елгы егетләр һәм кызлар арасында Казан шәһәрендә «Татарстан өметләре» чаңгы ярышлары буенча Татарстан Республикасы Беренчелегендә катнаштылар. 19 февральдә кызлар арасында ирекле стиль белән 3 км дистанциядә Козенкова Софья 2 урынны яулады. 21 февральдә кызлар арасында классик стиль белән 3 км дистанциядә Софья 2 урынны яулады, егетләр арасында классик стиль белән 3 км дистанциядә Нехаев Данил 2 урынны яулады. Ярыш нәтиҗәләре буенча Зәй районы командасы 3 нче гомумкоманда урынынын яулады.