Зәйдә хәзерләү эшчәнлеге буенча республика семинары узды

2019 елның 21 ноябре, пәнҗешәмбе
Бүген Зәй районында «Халыктан артык авыл хуҗалыгы продукциясен сатып алу күләмнәрен арттыру буенча чаралар һәм хәзерләү тармагы эшчәнлеген яхшырту" темасына әзерләү эшчәнлеге буенча республика семинар-киңәшмәсе узды. Семинар эшендә Зәй муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Илнар Фәнил улы Хафизов, Татарстан Кулланучылар берлеге идарәсе рәисе Р.Р. Шәймәрданов, Татарстан кулланучылар берлегенең хәзерләү идарәсе башлыгы Р. Г. Миңлеҗанов, «Заготовитель» авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативы җитәкчесе урынбасары А. В. Кириллов, Түбән Кама кулланучылар җәмгыяте рәисе урынбасары Р. Р. Шәрипов катнашты. Пленар өлештә «2019 елның 9 аенда әзерлек эшчәнлеге йомгаклары», «Дару үләннәрен җыю, эшкәртү, киптерү һәм дөрес саклау», «Яшелчә һәм бәрәңге эшкәртүне оештыру буенча «Түбән Кама» ПК тәҗрибәсе» темаларына чыгышлар тыңланды. Семинар нәтиҗәле узды, катнашучылар хезмәттәшләре белән тәҗрибә уртаклашты, киләчәккә өстенлекле юнәлешләрне билгеләде.