Зәй студентлар отряды ГТО нормаларын тапшыра

2018 елның 22 марты, пәнҗешәмбе
Зәйдә ГТО комплексы нормаларын тапшыру гадәткә кереп бара. Ел дәвамында предприятие, оешма, учреждениеләр, мәктәпләр, авыл җирлекләре ГТО комплексында каралган нормативларны үтәргә стадионнарга, спорт мәйданчыкларына, спорт залларына чыгалар. Бүген Зәйнең студентлар төзү отряды шәһәрнең спорт-савыктыру комплексы спорт залында шулай ук ГТО комплексы нормаларын тапшырды. -Безнең Зәй районында ГТО комплексы нормаларын тапшыруда күпчелек халык каттнаша, ягъни ул массовый төс алды. Март ахыры - апрель башларында безгә алтын, көмеш, бронза значокларның чираттагы партиясе кайтачак. Без аларны, ГТО комплексы нормаларын ничек тапшыруларына карап, ияләренә тантаналы төстә тапшырачакбыз, - ди районда ГТО комплексы нормаларын тапшыру буенча тестлаштыру үзәге җитәкчесе Фаил Гыйниятов. Егетләр һәм кызлар урыннан озынлыкка сикерү, эскәмиягә басып кулларны булдыра алганчы идәнгә сузу (кызлар), бер минут эчендә җилкәгә яткан җирдән аякларны селкемичә күтәрелү (егетләр) кебек төрләрдә үзләрен сынадылар. Алга таба алар чаңгыда йөгерү һәм йөзү буенча нормаларны ничек үтәүләрен күрсәтергә тиешләр.