Егетләр арасында каратэ киокусинкай буенча Идел буе федераль округы беренчелеге узды

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

30 мартта Пенза шәһәрендә 14-15 яшьлек яшүсмерләр һәм 16-17 яшьлек яшьләр  арасында киокусинкай карате буенча Идел буе федераль округы беренчелеге узды, анда Пенза, Самара, Түбән Новгород, Ульяновск, Ырымбур өлкәсеннән, Башкортостан һәм Татарстан Республикаларыннан 250 спортчы катнашты. Зәй шәһәрен тренерлар Алексей һәм Владимир Ревин да тәрбияләнүчеләре тәкъдим итте.  Бочкарев Виталий - 3 тапкыр Россия беренчелеге җиңүчесе, 2 тапкыр Европа беренчелеге призеры һәм Хөснетдинов Марат- Россия беренчелеге җиңүчесе һәм халыкара ярышларда җиңүче.  Зәй спортчылары тагын бер мәртәбә Зәй шәһәре киокусинкай каратэ мәктәбенең югары дәрәҗәсен расладылар. Алар  барлык көрәшләрне алар югары спорт дәрәҗәсендә үткәрәләр,  көндәшләрен вакытыннан алда җиңү белән тәмамлыйлар. Спортчыларыбызны һәм тренерларыбызны федераль дәрәҗәдәге ярышларда чираттагы җиңүләре белән котлыйбыз һәм аларга 20 апрельдә Санкт-Петербург шәһәрендә узачак Россия беренчелегендә җиңүләр телибез.