Зәйдә «Наше время – Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты VI ачык республика телевизион фестиваленең зона этабы уза

2018 елның 19 октябре, җомга
Бүген «Энергетик» мәдәният сараенда ел саен үткәрелә торган «Наше время – Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты республика телевизион фестиваленең икенче сайлап алу туры башланды. Район башлыгы Разиф Кәримов исеменнән фестивальдә катнашучылар һәм компетентлы жюри алдында сәламләү сүзе белән район Башкарма комитеты җитәкчесе Илнар Хафизов чыгыш ясады. Зона ярышларында Татарстанның 10 муниципаль районыннан 52 оешмадан 235 кеше катнаша. Гомумкоманда зачетында катнашучылар арасында Зәй муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф идарәсе дә бар (өч номинациядә дә), «Энергетик» мәдәният сарае хезмәткәре Чебаков Иван "Музыка» номинациясендә ялгыз җыр башкара. Бүген катнашучылар «Музыкаль юнәлеш», «Бию юнәлеше», иртәгә - «Дан минуты» номинацияләрендә үзләренең иҗади сәләтләрен күрсәтәчәкләр. Исегезгә төшерәбез, фестивальдә ялгыз башкаручылар, иҗат коллективлары, шулай ук бер оешманы тәкъдим итүче командалар (шәһәр һәм районнарның җыелма командаларына, мәдәният тармагы хезмәткәрләренә фестивальдә катнашу рөхсәт ителми) катнаша. Конкурста катнашу өчен һөнәри эшчәнлекләре музыка, бию белән бәйле булмаган 18 яшьтән алып 35 яшькә кадәрге предприятие хезмәткәрләре сайлап алына. Бүген сайлап алу турында катнашучылар өчен «Энергетик» мәдәният сараенда эстрада сәнгате, заманча хореография, режиссура һәм пластика буенча мастер-класслар уздырылачак; түгәрәк өстәлләр узачак, анда жюри әгъзалары үз фикерләрен һәм теләкләрен җиткерәчәк. Зона этабының Гала-концерты 20 октябрь көнне 18.00 сәгатьтә «Энергетик " мәдәният сараенда узачак. Сайлап алу этабында җиңүчеләр фестиваль финалына юллама алачак. Тамашачылар өчен гала-концертка керү ирекле. Проектның төп оештыручылары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, «Татмедиа» Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы. Фестиваль Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән уза.