Мәдәният хезмәткәрләре һөнәри бәйрәмнәрен билгеләп үттеләр

2018 елның 23 марты, җомга
Бүген “Энергетиклар” мәдәният йортында район мәдәният хезмәткәрләренең һәнәри бәйрәмнәренә багышланган тантаналы кичә узды. Чарада Зәй муниципаль районы башлыгы урынбасары В. Г. Акатьев, район Башкарма комитеты җитәкчесе И.Ф.Хафизов, аның урынбасары А.В. Чапков катнашты. Бу бәйрәм Россия бәйрәмнәре арасында очраклы түгел. Иҗат кешеләренең бу көнне бердәм рәвештә билгеләп үтүләре районда күркәм гадәткә әверелде. Бүген узган әлеге чарага мәдәният йортлары, клублар, китапханәләр, музыка мәктәбе, туган як тарихын өйрәнү музее хезмәткәрләре һәм мәдәният өлкәсендә төрле елларда хезмәт куйган ветераннар чакырылган иде. Тантанада катнашучыларны һөнәри бәйрәмнәре белән район башлыгы Разиф Кәримов исеменнән, район башкарма комитеты җитәкчесе Илнар Хафизов тәбрик итте. -Мәдәният тармагында хезмәт күпкырлы һәм катлаулы. Шәһәр-районда узучы бер генә чара да сездән башка үтми. Тырыш хезмәтегез өчен без сезгә рәхмәтле, - диде ул чыгышында. Озак еллар намуслы хезмәтләре өчен бер төркем мәдәният хезмәткәрләре район башлыгы грантына ия булдылар, ТР Мәдәният министрлыгы, район башлыгы, район башкарма комитеты һәм мәдәният идарәсе Рәхмәт хатлары һәм Мактау кәгазьләре белән бүләкләнделәр. Бәйрәмне Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләренең танылган иҗат коллективлары һәм аерым башкаручылар чыгышлары бизәде.