Зәйдә акватлон буенча Татарстан Республикасы чемпионаты һәм беренчелеге узды

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

20 апрельдә Зәйдә беренче тапкыр акватлон буенча Татарстан Республикасы чемпионаты һәм беренчелеге, шулай ук 7-12 яшьлек балалар лигасының II этабы узды. Ярышлар "Энергия" стадионында һәм "Старт" спорт-сәламәтләндерү комплексы бассейнында узды. Ярышларда республиканың 10 районыннан һәм шәһәреннән 360 катнашучы килгән иде. Балалар лигасының һәр катнашучысы "ФИНИШЕРА" сувенир медален алды. Ярышларны Татарстан Республикасы триатлон федерациясе, «СМУ-88» компаниясе спонсорлары оештыра. “Зәй” спорт мәктәбе укучылары да ярышларда катнашты. 7-12 яшьлек балалар лигасы II этабы нәтиҗәләре буенча, үзенең яшь категориясендә  Баринов Дамир 2016 елда җиңүче булды, Гордеева Ева 2016 елда бронза медаль яулады, спортчыларның тренеры Галимова Рәисә Хөсәен кызы.