март, 2018 ел
шимбә
Бүген 17 мартта хакимиятнең кече залында ТР Президенты Р.Н.Миңнеханов җитәкчелегендә видеоконференция режимында республика киңәшмәсе үтте. Киңәшмәдә торак төзелеше республика программаларын тормышка ашыру һәм социаль объектларны төзү, проблемалы торак төзелеше объектларында төзелеш эшләрен тәмамлау, районнарда юл эшләре торышы һәм Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы комплексына кагылышлы мәсьәләләр каралды. Видеоконференциядә муниципаль район башлыгы Р.Г.Кәримов, район башлыгы урынбасары В.Г.Акатьев, район Башкарма комитет җитәкчесе И.Ф.Хафизов, предприятие, оешма җитәкчеләре, Совет һәм Башкарма комитетның җаваплы хезмәткәрләре катнашты.
Бүген хакимияттә район башлыгы Р.Г.Кәримов рәислегендә Икътисад Советы утырышы узды. Көн тәртибе буенча, крестьян-фермер хуҗалыгы башлыгы Хәбибуллин И.М. чыгыш ясады. Анда катнашучылар үзләрен кызыксындырган сораулар буенча үзара фикер алыштылар. Утырышны район башлыгы Р.Г.Кәримов йомгаклады. Бүгенге көндә шәхси эшмәкәр И.М.Хәбибуллин терлекчелек һәм үсемчелек белән шөгыльләнә.