Зәйдә юл хәрәкәте иминлегенә өйрәтүгә багышланган төбәк семинары узды

2019 елның 18 мае, шимбә
17 майда 7нче мәктәп базасында балаларны юл хәрәкәте иминлегенә өйрәтүгә багышланган төбәк семинары узды. Семинарда Зәй муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары А.В. Чапков, Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча ЮХИДИ бүлеге башлыгы, полиция майоры Р.Г. Гарифуллин, Әлмәт шәһәрендә территориаль идарәне профилактикалау бүлеге башлыгы Л. М. Рәфигуллина, Зәй районында «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ директоры В.В. Иванов һәм Татарстан Республикасының берничә район вәкилләре катнашты. Ачылу тантанасында А.В. Чапков һәм В.В. Иванов чыгыш ясады, семинар кысаларында шулай ук мәктәпкәчә учреждениеләр арасында юл хәрәкәте иминлеге тематикасы буенча театральләштерелгән тамашаларның 6 нчы конкурсы финалы һәм «Куркынычсыз тәгәрмәч-2019» район конкурсы ачылышы узды. Мәктәп командаларының 4 катнашучысы (2 кыз, һәм 2 малай 12 яшькә кадәр) юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча тест, тормыш иминлеге нигезләре, медицина буенча белемнәрне тикшерү һәм беренче ярдәм күрсәтү, автошәһәрчектә велосипед йөртү һәм башкалар буенча ярыштылар. Нәтиҗәдә җиңүчеләр: 1 урын –4нче мәктәп, 2 урын - 7нче мәктәп, 2 нче мәктәп, 3 урын - 6нчы мәктәп һәм Сәвәләй урта мәктәбе булды. Мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә тәрбияләнүчеләр юл хәрәкәте иминлеге темасына театральләштерелгән тамаша күрсәттеләр һәм ярыш нәтиҗәләре буенча: 1 урын – «Уймак кыз”, 2 урын – «Тылсымлы әкият», 3 урын – «Салават күпере», 4 урын-“Тату гаилә” балалар бакчасы булды.