июль, 2018 ел
җомга
8 июльдә матур бәйрәм – Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне билгеләп үтелә. Бу бәйрәм ничек барлыкка килгән һәм ул ни өчен дәүләтебез һәм кешеләр өчен мөһим? Зәй туган як тарихын өйрәнү музее хезмәткәрләре Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне уңаеннан “Бердәм Россия” сәяси партиясенең “Ныклы гаилә” проекты кысаларында “Гаилә көне” дип исемләнгән танып белү чарасы оештырды.
Бүген хакимият бинасының зур залында район башлыгы Разиф Кәримов рәислегендә Зәй муниципаль районы Зәй шәһәре өченче чакырылыш Советының егерме тугызынчы утырышы узды. Көн тәртибенә 2 мәсьәлә куелган иде.
Бүген Зәйдә район башлыгы Разиф Кәримов рәислегендә Зәй муниципаль районы Советының утыз икенче утырышы узды. Көн тәртибенә 9 мәсьәлә куелган иде.
Зәйнең 3нче урта мәктәбе базасы мәктәп яны лагеренда һөнәри ориентлашу юнәлешендә эшчәнлек алып барган профильле сменага нәтиҗә ясалды.