апрель, 2018 ел
шимбә
Хөрмәтле православие динен тотучылар! Сезне чын күңелдән якты һәм куанычлы бәйрәм – изге Пасха белән котлыйм. Әлеге якты бәйрәм яңарыш һәм тынычлыкны гәүдәләндерә, һәр кешенең җиргә яхшы гамәлләр кылырга килүен искәртә, дус-тату яшәргә, намус белән эшләргә чакыра. Муниципаль районда төрле милләт һәм дин вәкилләре үзара дус-тату яши, Пасха бәйрәме дә дуслык-татулык, иминлек, бер-береңә хөрмәт шартларында уза. Әлеге якты бәйрәм һәр йортка иминлек, бәхет һәм уңышлар алып килсен, ә җылы язгы көннәр игелекле эшләргә рухландырсын һәм яңа биеклекләргә ирешү өчен көч өстәсен! Чын күңелемнән язгы Пасха көннәренең туганнарыгыз һәм якыннарыгыз белән аралашу шатлыгы аша йөрәкләрегезне җылытуын, сәламәтлек, иминлек, барлык башлангычларыгызда уңышлар телим. Разиф Кәримов, муниципаль район башлыгы.
6 апрель көнне 6 мәктәп базасында узган киңәшмәдә Татарстан Республикасы мәгариф министрлыгы тарафыннан район белем бирү йортларында үткәрелгән планлы, киң масштаблы тикшерү-күзәтү эшләренә йомгак ясалды.
6 нчы апрельдә хакимиятнең зур залында район башлыгы Р.Г.Кәримов катнашуында Зәй муниципаль районының Шәһәр төзелеше Советы утырышы узды.
Бүген Чаллыда мөселман яшьләренең татарча бил алыш һәм кул көрәше буенча X берләштерелгән Республика ачык турниры узачак. Ул "Витязь" спорткомплексында үткәрелә.