“Зәй" агрофирмасы ҖЧҖ җитештерү комплексларында еллык техник карау уздырылды

2019 елның 22 марты, җомга
2017 елның 21-22 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсе тарафыннан расланган график нигезендә, Зәй муниципаль районының «Зәй» АФ ҖЧҖендә тракторларга, тагылмаларга һәм үзйөрешле машиналарга еллык техник карау уздырылды. Техник карау уздырганда руль идарәсенең һәм тормоз системасының, яктылык һәм тавыш сигнализациясенең төзеклегенә, шиналар торышына, двигательне эшләтеп җибәрүне блокировкалауга, агрегат номерларының тапшырылган документларда күрсәтелгән мәгълүмат белән туры килүен тикшерүгә, тракторчы - машинист таныклыгы булуга аерым игътибар бирелә. Еллык техник карауга техниканы АФ «Зәй» ҖЧҖнең «Аксар» һәм «Кадер» җитештерү комплекслары тәкъдим итте. Техник карау нәтиҗәләре буенча кагыйдә бозуларны бетерү буенча 5 күрсәтмә бирелде.