Зәй шәһәре Советының җир мәсьәләләре, экология һәм торак-коммуналь хуҗалыгы мәсьәләләре буенча даими комиссиясе утырышы булды

2018 елның 9 ноябре, җомга

2018 елның 9 ноябрендә Зәй шәһәре башлыгы урынбасары Е. В. Недошивина, шәһәр һәм район Советы аппаратының һәм башкарма комитетының җаваплы хезмәткәрләре, идарә, оешма җитәкчеләре, шәхси милекчеләр ширкәте рәисләре һәм массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашында, Зәй муниципаль районы Зәй шәһәре Советының җир мәсьәләләре, экология һәм торак- коммуналь хуҗалыгы мәсьәләләре буенча даими комиссиясе утырышы булды. Утырышны җир, экология һәм торак - коммуналь хуҗалыгы мәсьәләләре буенча даими комиссия рәисе, 13 нче Раштуа округы буенча депутат, «Җир төзелеше бюросы» ҖЧҖ директоры Әгъләмов Рәсил Васил улы үткәрде. Утырышның көн тәртибенә 2 мәсьәлә кертелгән иде. Доклад белән Зәй муниципаль районы финанс-бюджет палатасы рәисе Шакирҗанова Венера Энгель кызы, Зәй шәһәре башлыгы урынбасары Е. В. Недошивина чыгыш ясады. Зәй муниципаль районы Зәй шәһәре Советының чираттагы утырышына түбәндәге мәсьәләләрне кертергә карар ителде: 1. Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районы Зәй шәһәре Советының «Физик затларның милкенә салым турында» 2014 елның 14 ноябрендәге 182 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында; 2. «Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районы Зәй шәһәре муниципаль берәмлеге территориясен төзекләндерү кагыйдәләрен раслау турында карар проекты хакында".